OPEN NATIONAL DINAN

04/05/2019 - DINAN (22)

 

 Tableau A       Tableaux : B /C /D /E /F /G /H /Final
1/128 de Finale                
DETEMMERMANN Virgi   1/64 de Finale            
MARLY Karl
 
MARLY Karl            
POUSSE Laurent DARRAS Michael
 
1/32 de Finale        
DARRAS Michael     DARRAS Michael        
FABRE Baptiste     AFYON Levent
 
     
AFYON Levent
 
AFYON Levent   1/16 de Finale    
MOINET Gaetan MOINET Gaetan     AFYON Levent    
BRACONNIER Simon            
GAULY Sebastien         GAULY Sebastien    
CHATELAIS Sebastie
 
GAULY Sebastien    
 
 
JAUD David JAUD David
 
     
BERNARD Nicolas     GAULY Sebastien    
POPIELARZ Johann     POPIELARZ Johann      
LECRUBIER Arnaud
 
POPIELARZ Johann       1/8 de Finale
MARTIN Thierry LUNEAU Jean-Yves         AFYON Levent
LUNEAU Jean-Yves            
BABINOT Anthony             BABINOT Anthony
LATOUCHE Christoph
 
BABINOT Anthony        
PARIS Remi PIERRET David
 
       
PIERRET David     BABINOT Anthony      
CAMOUS Nicolas     SMET Jerome
 
   
BEAUMICHON Laurent
 
BEAUMICHON Laurent      
KERBEKIAN Frank SMET Jerome     BABINOT Anthony  
SMET Jerome            
GUBIC Gerald         TESSIER Sebastien    
MALASSIS Philippe
 
MALASSIS Philippe        
TESSIER Sebastien TESSIER Sebastien
 
       
BIDET Ludovic     TESSIER Sebastien      
GELIN Franck     GELIN Franck        
BAUDOUIN Kevin
 
GELIN Franck          
LONGONI Stephane CHESNE Stephane            
CHESNE Stephane                

 

 Tableau B       Tableaux : A /C /D /E /F /G /H /Final
1/128 de Finale                
CAMERON James   1/64 de Finale            
CHAFI Majid
 
CHAFI Majid            
BERCIER Miguel RATIER Christophe
 
1/32 de Finale        
RATIER Christophe     CHAFI Majid        
SAHARI Mustapha     POITEVIN Benjamin
 
     
BOULLIER Stephane
 
SAHARI Mustapha   1/16 de Finale    
CORDONNIER Marie POITEVIN Benjamin     CHAFI Majid    
POITEVIN Benjamin            
HUVELIN Thierry         CHATELAIS Baptiste    
COINT Eddy
 
COINT Eddy    
 
 
ARIAS Firmin ARIAS Firmin
 
     
BOISSON Sebastien     COINT Eddy    
SUAREZ PAZOS Gauti     CHATELAIS Baptiste      
CHATELAIS Baptiste
 
CHATELAIS Baptiste       1/8 de Finale
ARNAUD Gregory VERRECCHIA Matthie         CHATELAIS Baptiste
VERRECCHIA Matthie            
MATUSIAK Gilles             AVRILLAUD Dimitri
BERTELOOT Sylvain
 
MATUSIAK Gilles        
DENIS Sebastien GEUTIER Pierrick
 
       
GEUTIER Pierrick     MATUSIAK Gilles      
AVRILLAUD Dimitri     AVRILLAUD Dimitri
 
   
CARRE Olivier
 
AVRILLAUD Dimitri      
HANSCOTTE Pierre-H LESAGE Sylvain     AVRILLAUD Dimitri  
LESAGE Sylvain            
HERVET Sylvain         COUEDON Fabien    
ROUE Mickael
 
ROUE Mickael        
CARRET Olivier ENUDDE Etienne
 
       
ENUDDE Etienne     ENUDDE Etienne      
BOUCHON Patrick     COUEDON Fabien        
COUEDON Fabien
 
COUEDON Fabien          
FREITAS Ricardo FREITAS Ricardo            
CHEVRIER Landry                

 

 Tableau C       Tableaux : A /B /D /E /F /G /H /Final
1/128 de Finale                
KLEINCLAUSS Thierr   1/64 de Finale            
RENOUX Julien
 
RENOUX Julien            
BERGUIN Ludovic FERNANDES Alexis
 
1/32 de Finale        
FERNANDES Alexis     RENOUX Julien        
DURAND Jean-Pierre     LANGRENAY Gregory
 
     
LANGRENAY Gregory
 
LANGRENAY Gregory   1/16 de Finale    
JUSTIN Vincent JUSTIN Vincent     RENOUX Julien    
MAHEAS Brieg            
RIVIERE Thierry         BRUNET Frederic    
BRUNET Frederic
 
BRUNET Frederic    
 
 
SULTANI Alireza COLDRICK Paul
 
     
COLDRICK Paul     BRUNET Frederic    
CARADEC Damien     CANTARELLI Sebasti      
CANTARELLI Sebasti
 
CANTARELLI Sebasti       1/8 de Finale
JEGU Sebastien JEGU Sebastien         BRUNET Frederic
BILLEQUIN Anthony            
DUHOURCQ Laurent             THOMAS Christophe
LESOT Romain
 
DUHOURCQ Laurent        
LEVECQUE Johnny LEVECQUE Johnny
 
       
BERNARDEAU Damien     DUHOURCQ Laurent      
THOMAS Christophe     THOMAS Christophe
 
   
MARTIN Sebastien
 
THOMAS Christophe      
COUPANNEC Marc DANG Linh-Lan     THOMAS Christophe  
DANG Linh-Lan            
LAVAULT Lionel         SOARES Georges    
PEREIRA Jose
 
PEREIRA Jose        
SOARES Georges SOARES Georges
 
       
CREACH Ludovic     SOARES Georges      
LEMINOUX Sylvain     LEMINOUX Sylvain        
GENEX Thierry
 
LEMINOUX Sylvain          
BONAMY Cyril FARIA Philippe            
FARIA Philippe                

 

 Tableau D           Tableaux : A /B /C /E /F /G /H /Final
1/128 de Finale                
GLANGETAS christop   1/64 de Finale            
DA COSTA Emmanuel
 
DA COSTA Emmanuel            
GOSSEZ Jean-Ludovi GOSSEZ Jean-Ludovi
 
1/32 de Finale        
ZAWODNY Christophe     GOSSEZ Jean-Ludovi        
BEAUMONT Philippe     BEAUMONT Philippe
 
     
SALVIEJO-MARTINEZ
 
BEAUMONT Philippe   1/16 de Finale    
CORNIERE Laurent DEFOSSE Stephane     GOSSEZ Jean-Ludovi    
DEFOSSE Stephane            
CLOAREC Benoit         MANSOUR Omar    
FLECHER Jacques
 
CLOAREC Benoit    
 
 
MANSOUR Omar MANSOUR Omar
 
     
BORDAS Hugo     MANSOUR Omar    
MARQUES DE SOUZA V     MARQUES DE SOUZA V      
CREPIN Eric
 
MARQUES DE SOUZA V       1/8 de Finale
MERER Glen MERER Glen         GOSSEZ Jean-Ludovi
LECONTE Vivien            
BOUVIER Laurent             GRESSIER Pascal
GRESSIER Pascal
 
GRESSIER Pascal        
CETIN Erdal CETIN Erdal
 
       
MAGNIEZ Jean-Franc     GRESSIER Pascal      
DELABONNE Fabrice     DELABONNE Fabrice
 
   
ROUZES Renald
 
DELABONNE Fabrice      
CHARDON Michel LEMAZURIER Rodolph     GRESSIER Pascal  
LEMAZURIER Rodolph            
BERA Sebastien         PIEL Benjamin    
PIEL Benjamin
 
PIEL Benjamin        
DOS SANTOS Jose DOS SANTOS Jose
 
       
ROPERT Albert     PIEL Benjamin      
CHOCHOIS Julien     MARCHESSEAU Xavier        
MARCHESSEAU Xavier
 
MARCHESSEAU Xavier          
LONGUET Patrice LONGUET Patrice            
KNORR Patrick                

 

 Tableau E           Tableaux : A /B /C /D /F /G /H /Final
1/128 de Finale                
COUTAGNE Maurice   1/64 de Finale            
LE TYNEVEZ Franck
 
LE TYNEVEZ Franck            
EL HAMDOUCHI Adam EL HAMDOUCHI Adam
 
1/32 de Finale        
MEURIN Didier     EL HAMDOUCHI Adam        
LEAO Jean-Claude     MARTIN Alban
 
     
MASSON Romain
 
LEAO Jean-Claude   1/16 de Finale    
DREUX Sebastien MARTIN Alban     MARTIN Alban    
MARTIN Alban            
PILLEFER Thomas         FOUCAUT Thierry    
HU ZhenYuan
 
HU ZhenYuan    
 
 
ROBION Eric ROBION Eric
 
     
DUMONT Quentin     ROBION Eric    
CAPLAU Joanny     FOUCAUT Thierry      
DUBART Mickael
 
DUBART Mickael       1/8 de Finale
BROTHIER Stephane FOUCAUT Thierry         FOUCAUT Thierry
FOUCAUT Thierry            
BABINOT David             COMPAIN William
LEMOINE Michel
 
BABINOT David        
COTE Aurelien LE BORGNE Emmanuel
 
       
LE BORGNE Emmanuel     BABINOT David      
EARDLEY Lewis     CRESPEL Yohann
 
   
TOUZEAU Olivier
 
TOUZEAU Olivier      
LE GUEN Gilles CRESPEL Yohann     BABINOT David  
CRESPEL Yohann            
BREUIL Julien         COMPAIN William    
COUTANT Ludovic
 
BREUIL Julien        
CONSTANTIN Philipp LOSFELT Frederic
 
       
LOSFELT Frederic     BREUIL Julien      
NORMAND Tony     COMPAIN William        
LEMONNIER Patrick
 
NORMAND Tony          
COMPAIN William COMPAIN William            
HOUZIAUX Sebastien                

 


 Tableau F       Tableaux : A /B /C /D /E /G /H /Final
1/128 de Finale                
GODEAU Kevin   1/64 de Finale            
PINAUD Benoit
 
GODEAU Kevin            
AUBERT Mickael FLORENTIN Olivier
 
1/32 de Finale        
FLORENTIN Olivier     FLORENTIN Olivier        
VALEIX Vincent     VALEIX Vincent
 
     
RIOU Josselin
 
VALEIX Vincent   1/16 de Finale    
ABJEAN Ludovic DAUSSEINS Christop     VALEIX Vincent    
DAUSSEINS Christop            
MICOINE Gregory         LECLERCQ Sebastien    
DEMONCHY Pierre
 
DEMONCHY Pierre    
 
 
LECLERCQ Sebastien LECLERCQ Sebastien
 
     
TIMMERMAN Sebastie     LECLERCQ Sebastien    
HASBROUCQ Herve     IDKOWIAK Thomas      
GELINEAU Teddy
 
GELINEAU Teddy       1/8 de Finale
IDKOWIAK Thomas IDKOWIAK Thomas         LECLERCQ Sebastien
COSSONNIERE Fabric            
GRATAIS Pascal             LEFEVRE Antoine
GEFFROY Morgan
 
GRATAIS Pascal        
ZANELLY Christophe ZANELLY Christophe
 
       
    ZANELLY Christophe      
STUBLEY Marc     STUBLEY Marc
 
   
 
STUBLEY Marc      
OGER GUY OGER GUY     ZANELLY Christophe  
           
MER Erwan         LEFEVRE Antoine    
 
MER Erwan        
MARTIN Florent MARTIN Florent
 
       
    MER Erwan      
LEFEVRE Antoine     LEFEVRE Antoine        
 
LEFEVRE Antoine          
ARMANT Daniel ARMANT Daniel            
               

 


 Tableau G           Tableaux : A /B /C /D /E /F /H /Final
1/128 de Finale                
DEEHAN Jason   1/64 de Finale            
 
DEEHAN Jason            
DE OLIVEIRA Tony DE OLIVEIRA Tony
 
1/32 de Finale        
    DE OLIVEIRA Tony        
LELONG Kevin     LELONG Kevin
 
     
 
LELONG Kevin   1/16 de Finale    
MASSIAS Sonny MASSIAS Sonny     LELONG Kevin    
           
LE DIDU Jerome         REVERSEZ Gael    
 
LE DIDU Jerome    
 
 
REVERSEZ Gael REVERSEZ Gael
 
     
    REVERSEZ Gael    
LAMANE Reda     LAMANE Reda      
 
LAMANE Reda       1/8 de Finale
LE SAUCE Roland LE SAUCE Roland         LELONG Kevin
           
JOSSE Herve             BURGUN Olivier
 
JOSSE Herve        
LABBE Johnny LABBE Johnny
 
       
    LABBE Johnny      
COLLING Fabien     LORET Alexandre
 
   
 
COLLING Fabien      
LORET Alexandre LORET Alexandre     LABBE Johnny  
           
BURGUN Olivier         BURGUN Olivier    
 
BURGUN Olivier        
MOREAU Cyril MOREAU Cyril
 
       
    BURGUN Olivier      
LEMERRE Richard     LEMERRE Richard        
 
LEMERRE Richard          
NEPLAZ Alain NEPLAZ Alain            
               

 


 Tableau H       Tableaux : A /B /C /D /E /F /G /Final
1/128 de Finale                
PINTO MONTEIRO Nic   1/64 de Finale            
 
PINTO MONTEIRO Nic            
PICOT Fernand PICOT Fernand
 
1/32 de Finale        
    PICOT Fernand        
LE COUSTER Fabien     ROUIL Bastien
 
     
 
LE COUSTER Fabien   1/16 de Finale    
ROUIL Bastien ROUIL Bastien     PICOT Fernand    
           
AMIAUD Florian         DEFREVILLE anthony    
 
AMIAUD Florian    
 
 
DEFREVILLE anthony DEFREVILLE anthony
 
     
    DEFREVILLE anthony    
FREY Mickael     MULLER Jeremy      
 
FREY Mickael       1/8 de Finale
MULLER Jeremy MULLER Jeremy         DEFREVILLE anthony
           
BAUDE Bruno             CAUDRON Olivier
 
BAUDE Bruno        
RENAULT Ludovic RENAULT Ludovic
 
       
    BAUDE Bruno      
TROUILLE Guillaume     CAUDRON Olivier
 
   
 
TROUILLE Guillaume      
CAUDRON Olivier CAUDRON Olivier     CAUDRON Olivier  
           
LAVATER Didier         ROBERT Thomas    
 
LAVATER Didier        
BABINOT Olivier BABINOT Olivier
 
       
    BABINOT Olivier      
VAILLAND Alexandre     ROBERT Thomas        
 
VAILLAND Alexandre          
ROBERT Thomas ROBERT Thomas            
               

 


   Tableau Final            
  1/4 de Finale   1/2 Finale   Finale    
A AFYON Levent              
B CHATELAIS Baptiste
 
CHATELAIS Baptiste          
C BRUNET Frederic BRUNET Frederic
 
 
D GOSSEZ Jean-Ludovi     CHATELAIS Baptiste  
E FOUCAUT Thierry     LELONG Kevin
 
F LEFEVRE Antoine
 
LEFEVRE Antoine        
G LELONG Kevin LELONG Kevin          
H CAUDRON Olivier        
I        
J
 
       
K
 
     
L        
M          
N
 
  Vainqueur
O      
P